Site Loader

Wiele osób jest absolutnymi przeciwnikami pożyczek, starając się za wszelką cenę unikać zadłużenia – prawda jest jednak taka, że możliwość uzyskania szybkiego zastrzyku gotówki otwiera przed nami liczne możliwości, które mogą przerodzić się w jeszcze większy zarobek. Wprawny inwestor z pewnością zdaje sobie sprawę z wartości pożyczki i w razie potrzeby nie boi się jej zaciągnąć. Zdecydowanie i pewność to jednak za mało – aby wyjść na tej operacji finansowej z zyskiem, należy wiedzieć, jak odróżnić dobrą ofertę od tej podejrzanej, na jaką firmę pożyczkową się zdecydować oraz jaki model pożyczki okaże się optymalny. Chociaż są to rzeczy, które zazwyczaj przychodzą wraz z nabytym doświadczeniem, to rozsądnie jest uczyć się na cudzych błędach, oszczędzając sobie wielu problemów i utrudnień.

Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę? Wybieramy placówkę

Rodzaje placówek, które udzielają pożyczek gotówkowych, można wymienić na palcu jednej ręki. Ta naprawdę, w grono to wchodzą firmy pożyczkowe, banki i parabanki, każde charakteryzujące się nieco innym typem oferty.

Firmy pożyczkowe i parabanki to idealne rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą znieść nadmiernej dokumentacji i niezliczonych formalności, przez które trzeba przebrnąć, aby uzyskać pożądane pieniądze. Decydując się na ofertę tego typu placówek, pożyczkę można uzyskać dosłownie w kilka chwil – bez sprawdzania historii bankowej ani analizowania bardziej prywatnych aspektów finansowych klienta. Wbrew powszechnej opinii, raty wcale nie są znacznie droższe od tego, co może zapewnić nam faktyczny bank.

W placówkach bankowych kwestia ta wygląda zupełnie inaczej – tam kredytodawca musi mieć pewność, że każdy, najdrobniejszy aspekt usługi jest dokładnie uregulowany, stąd konieczność dokładnej kontroli tożsamości klienta. Banki operują na ściśle określonych zasadach, które z założenia mają za zadanie chronić ich klientów – w praktyce jednak często bywają one zaledwie utrapieniem.

Na co zwrócić uwagę podczas brania pożyczki?

Jeśli korzystamy z oferty parabanku, koniecznie trzeba dokładnie zapoznać się z umową przed podpisaniem jej. Chociaż na faktycznych oszustów natrafia się niezwykle rzadko, to należy pamiętać, że działalność firm pożyczkowych nie ulega tak rygorystycznym regulacjom, co banki, co przekłada się możliwość wystąpienia różnych, nietypowych warunków współpracy, o których warto jest być poinformowanym. Tyczy się to także umów przedstawionych w formie elektronicznej, z którymi mamy styczność biorąc pożyczki w trybie online za pośrednictwem Internetu.

Post Author: Tadeusz Szymkowiak